Методичне об’єднання вчителів російської і української мови та світової літератури

Голова м/о: Журавська Л.І.

Методичне об’єднання вчителів російської та української мови, української та світової літератури складається з 14 вчителів:

7 – вчителі вищої категорії,

4 – І кваліфікаційної категорії,

3 вчителів мають звання «вчитель-методист»,

2 – «старший вчитель».

Педагогічне кредо нашої творчої кафедри:

Вміння шукати.
Все, що дрімає — розбудити.
Не споглядати, а повноцінно жити.

Мета роботи методичного об’єднання:

«Впровадження здоров’я- зберігаючих технологій в навчально-виховний процес як шлях до формува- ння здорової нації».

Основні напрямки роботи:

• Підвищення професійної компетентності вчителів шляхом оновлення навчально-виховного процесу через впровадження освітніх здоров’я- зберігаючих технологій та поглиблення науково-теоретичної роботи.
  • Збереження здоров’я всіх учасників навчально-виховного процесу через упровадження інноваційного стилю діяльності педагога.
  • Пропаганда здорового способу життя та формування громадянської свідомості засобами туристсько-краєзнавчої роботи.
  • Пошук досконалих шляхів навчання та виховання сучасного, фізично і морально здорового учня-громадянина.
  • Удосконалення методики викладання літератури через впровадження ІКТ.
  • Формування готовності учнів до свідомого вибору професії через впровадження компетентністного підходу до навчально-виховного процесу.
  • Підвищення ролі уроку як необхідного засобу розвитку життєво-компетентної особистості через організацію диференційованого підходу до розвитку інтелекту учня.

Відповідно до основних напрямків роботи м/о в цьому навчальному році вчителі кафедри активно працюють над наступними питаннями:

• «Формування в учнів потреби у здоровому способі життя через
    використання виховних аспектів художніх творів і вдосконалення в учнів навичок самоорганізації навчального процесу на уроках літератури і мови шляхом організації роботи малими групами, використання навчально-виховних аспектів диференційованих уроків»
  • «Створення умов для вільного розвитку особистості школяра шляхом залучення їх до різноманітних видів творчої діяльності на уроках літератури як один з аспектів здоров’язберігаючих технологій»
  • «Формування у молодших школярів морально здорового способу мислення через органівзацію особистісно конструктивного спілкування на уроках мови і літератури»
  • «Збереження здоров’я учнів через модулювання на уроках мовленнєвих ситуацій, в основі яких лежить ідея самоцінності людського життя»
  • «Стимулювання позитивного ставлення до навчання через формування стійкої мотивації вивчення предмету як один із шляхів збереження здоров’я школярів.

У 2011-2012 н.р. учні нашої школи під керівництвом вчителів російської мови брали участь у Міжнародному інтерактивному конкурсі «Російське ведмежа», під керівництвом вчителів української мови – у Всеукраїнському інтерактивному конкурсі «Соняшник».

Учениця 11-А класу Бадрак Катерина (вч. Журавська Л.І.) уже третій рік поспіль посідає ІІ місце у міській олімпіаді зі світової літератури, учениця 8-Г класу Чигир Галина (вч. Іонова Л.П.) – ІІ місце в олімпіаді з української літератури, учні 8 класів під керівництвом Клименко Т.М. стали призерами міського конкурсу «Різдвяних вертепів», а учениця 9-Б Навітня Анна (вч. Іонова Л.П.) стала переможницею творчого конкурсу про Шевченка.