Одне з основних напрямків виховної роботи Миколаївської загальноосвітньої школи №3 є патріотичне виховання, метою якого є формування цивільно-патріотичної свідомості, розвиток почуття причетності до долі Вітчизни, збереження і розвиток почуття гордості за свою країну.
Для реалізації цієї мети були поставлені наступні завдання:
  • виховання особистості громадянина-патріота Батьківщини, здатного стати на захист державних інтересів країни;
  • виховання негативного ставлення до насильства, до знищення людини, до порушення прав людини, її свободи, осуд того, що веде до людських жертв.
Організація та проведення заходів, які мають патріотичну спрямованість, сприяє формуванню громадянської позиції, виховує почуття любові і поваги до своєї країни, її історії і традицій. З нагоди відзначення 70-річчя визволення України та Миколаївської області від німецько-фашистських загарбників проводяться наступні заходи: гра-мандрівка “Люди, які прославили мій край” (3-4 класи), конкурс строю та пісні (5-11 класи), веселі старти “Традиції мого народу” (5-6 класи), спортивні змагання для учнів 7-8 класів та “Ну-мо, хлопці!” (10-11 класи) до Дня Захисника Збройних сил України; конференції, уроки мужності з нагоди відзначення Дня звільнення України, м. Миколаєва від німецько-фашистських загарбників, Дня збройних сил України, Дня Перемоги; “Свято зі сльозами на очах” до Дня Перемоги, Почесний караул на Посту № 1 біля вічного вогню протягом тижня – все це також сприяє формуванню громадянської позиції у наших учнів. Одним з важливих заходів патріотичної спрямованості є проведення шкільного та районного конкурсу “Зірниця”, який дозволяє майбутнім солдатам показати свої фізичні та інтелектуальні дані, продемонструвати вміння працювати згуртованою командою.

В ході відзначення 200-річчя від дня народження Т.Г.Шевченка силами учнів 10-х класів під керівництвом вчителя української мови Іонової Л.П. проводяться урочисті радіолінійки для учнів під гаслом “Тарасів Заповіт”, літературні перерви “Кобзар у нашому домі”, вікторини “Шляхами долі Тараса Шевченка”, знайомство з живописом до творів Тараса Шевченка. Під керівництвом вчителя української мови та літератури Шульги Т.М. учнями було випущено інформаційний вісник. У школі проведено виставку газет, листівок, книг, присвячених 200-річчю від дня народження Т.Г.Шевченка – “Ми з того роду, що мають свою мову і свободу !”.
Завідуюча бібліотекою Мартиросова Т.В. проведено ряд бібліотечних уроків для учнів 1-4 класів, присвячених 200-річчю від дня народження Т.Г.Шевченка.
Протягом навчального року старшокласники проводять інформаційні рейди для учнів початкових, середніх класів “У Кобзаревій хаті” (виступи були підготовлені під керівництвом вчителів Лопатіної О.О., Шульги Т.М.).
Проведено класні години за темами:
  • для учнів 1-4 класів “О, слово рідне, що без тебе я…”,
  • виховні години з учнями 5 – 11 класів “Тепло моїх долонь і розуму, і серця я Україні милій віддаю!”
Учні 9-11-х класів продовжують роботу над презентаціями “…Мало великим себе уявляти, треба великим бути” (під керівництвом вчителів Лопатіної О.О. та Клименко Т.М.).
Учні школи 02.09.2013р. прийняли участь у перегляді Всеукраїнського Шевченківського уроку.
Протягом навчального року проходять за паралелями класів конкурси читців “Наша дума, наша пісня не вмре, не загине”.