Творчий звіт учителя

Творчий звіт учителя — це така форма методичної роботи, яка спрямована на пошук, підтримку і пропаганду прогресивного педагогічного досвіду вчителя, а також діяльності всього педагогічного колективу з питань нових технологій, організації навчально-виховної та методичної роботи в закладах освіти.

Узагальнення і систематизація педагогічних досягнень

«Портфоліо» в перекладі з французької означає «викладати», «формулювати», «нести» і «лист», «сторінка» або «досьє», «збірник досягнень»; у перекладі з італійської означає «папка з документами» «папка спеціаліста». (Словник іноземних слів)

Сьогодні існує багато підходів до формування навиків рефлексії (самооцінки) у вчителя. Вчителя не заженеш у формулу «знання — уміння — навики», і немає інструменту, яким можна виміряти все благородство душі вчителя, неповторні моменти його творчості в учбовому процесі, що повторюється. Нічим не вимірюються в праці вчителя і осяяння, які не виникають ні з чого і нізвідки, а готуються всім попереднім досвідом вчителя, його безконечними діалогами з самим собою.

З іншого боку, у вчителя повинно бути «досьє успіхів», в якому відбивається все радісне, цікаве і гідне з того, що відбувається в житті вчителя. Таким «досьє успіхів» може стати «портфоліо педагога».

Нашим вчителям школи було запропоновано підготувати Творчий звіт у вигляді електронного Портфоліо:

Шановні колеги, пропонуємо вам створити презентацію із 10 слайдів, де:

1-й слайд - Візитна картка
• Прізвище, ім’я, по-батькові учителя
• Предмет викладання
• Стаж роботи
• Категорія, звання
• Педагогічне кредо

Кожен наступний слайд має свою назву (подану нижче) і креативний політ ваших думок!!!!

Портфоліо вчителя (10 слайдів)

2 - П-педагогічні інновації, які впроваджую і вам рекомендую
3 - О – особисті освітні маршрути
4 - Р – робота з «чудесною дитиною», результати